Ušteda energije
Visoka efikasnost
Maksimalni nominalni stepen iskorišćenja iznosi 110,3% s obzirom na gornju toplotnu moć i 99,4% s obzirom na donju toplotnu moć. Time su dostignute fizičke granice.
Prednosti uređaja
Veći rasponi snage
Sa snagama od 210 do 300 kW, gorionik WTC-GB idealan je za grejanje većih zgrada i ustanova. U kombinaciji je moguće spojiti do četiri kotla u kaskadu snage do 1160 kW.
Tih rad
Buka u radu efikasno se smanjuje zahvaljujući integrisanom prigušivaču buke u usisu (210 kW).
Uzorna sigurnost
Elektronski sistem nadziranja preko senzora u dimnim gasovima, polaznom i povratnom vodu, kao i putem prekidača za slučaj nedostatka vode, kontroliše efikasnost grejanja uređaja WTC-GB.
Najviši standard kvaliteta
U Weishaupt kondenzacion sisteme ugrađeno je dugogodišnje iskustvo i rad na razvoju. Kod proizvodnje se koriste samo odabrani materijali i komponente.
Instaliranje
Opcije interfejsa
Uz opcije interfejsa mogućnost priključenja sistema automatizacije zgrade ili individualnog nadzora i upravljanja.
Tehnika sistema
Weishaupt u svojoj ponudi ima opsežan pribor. Od dimovodnih sistema preko zagrejača pitke vode, hidrauličkih komponenti i regulacija pa do solarnih kolektora za zagrevanje pitke vode ili kao podrška grejanju, sve dolazi od istog proizvođača te je optimalno međusobno usklađeno.
Vaša pitanja. Naši odgovori na temu Grejni sistemi.
Weishaupt kondenzacioni kotao sa stepenom efikasnosti od 110 %. Kako to funkcioniše?
Sistem grejanja kondenzacionom tehnologijom, zahvaljujući posebnoj konstrukciji izmenjivača toplote, u stanju je da izdvoji ne samo toplotu sagorevanja već i toplotu isparavanja iz dimnih gasova i da je prenese na sistem grejanja. Dimni gasovi se kondenzuju u izmenjivaču toplote i prenose nastalu toplotu u sistem grejanja. Kao rezultat, izračunata efikasnost premašuje teorijsku granicu od 100 %.
Da li ima smisla zameniti konvencionalni sistem za grejanje na lož-ulje kondenzacionim sistemom na lož-ulje, u okviru modernizacije sistema grejanja?
Da, to ima savršenog smisla. Objašnjenje: u prošlosti su kotlovi stalno radili na visokim temperaturama od 70°C, na primer. Sobna temperatura se kontrolisala pomoću regulacionih ili termostatskih ventila. Budući da su kotlovi radili tokom cele godine, kako bi pored potrebe za grejanjem, u letnjim mesecima pokrili i potrebu za toplom vodom, gubitci energije su bili vrlo visoki. Zamena zastarelih kotlova se isplati bez obzira da li je u međuvremenu na kući naknadno postvljena toplotna izolacija. Realizovani primeri pokazuju da su zamenom tehnologije grejanja i upravljanja moguće uštede do 30% u poređenju sa zastarelim kotlovima.